Підготовка до встановлення брекетів
Підготовка до встановлення брекетів – це важлива частина ортодонтичного лікування, яка забезпечує успішність та ефективність процедури. Перш за все, необхідно провести комплексний ортодонтичний огляд, який включає знімок рентгенівського зображення, аналіз стану прикусу та ортопантомографію.
До встановлення брекетів, зазвичай, проводять попередній приготувальний етап, включаючи очищення порожнини рота, лікування карієсу та запалення ясен. У деяких випадках, можуть бути необхідні екстракція зубів або корекція аномалій росту щелеп.
Додатково, пацієнтам можуть рекомендувати певні звички догляду за ортодонтичним пристроєм, такі як правильна техніка чищення зубів, використання зубної нитки та обмеження деяких їстівних продуктів, що можуть пошкодити брекети.
Враховуючи індивідуальні особливості пацієнта, ортодонт розробляє план лікування та розміщення брекетів, що забезпечує досягнення оптимального результату. Дотримання всіх рекомендацій та взаємодія з ортодонтами допоможуть забезпечити успішне встановлення брекетів та досягнення бажаного стану прикусу.


Ми надаємо гарантії на всі послуги, а на імпланти, вініри та коронки до 10 років.
Ось кілька важливих факторів:
через незручне розташування вісімок у роті, а саме дуже часто їх складно чистити, тому там часто розвивається карієс;
Це перед встановленням брекетів та елайнерів видалення зубів мудрості необхідно для того, щоб зуби мудрості не зміщували зубний ряд і процес лікування пройшов успішно.
Перед встановленням брекетів обов’язково необхідно:
– відвідати стоматолога-терапевта, щоб полікувати карієс;
– відвідати пародонтолога для діагностики захворювань ясен і, якщо є такі, пролікувати їх.
Також необхідно пройти чищення зубів за допомогою Air Flow.
У клініці Eurodental є лікарі з усіх спеціалізацій. І кожного пацієнта перед встановленням брекетів, є можливість пройти обстеження, виявити та пролікувати всі свої зубні проблеми, в одному місці, згідно з детальним планом лікування, який люб’язно складуть наші лікарі.
У клініці Eurodental є такі види брекетів:
– Металеві брекети;
– Керамічні брекети;
– Сапфірові брекети;
– Лінгвальні брекети;
– Самолігуючі брекети;
– Брекети з багатопетлевою дугою.
У клініці Eurodental можна встановити всі види брекетів, починаючи від звичайних металокерамічних до брекетів з багатопетлевою дугою.
Брекети з багатопетлевою дугою допомагають впоратися з найтяжчими випадками неправильного прикусу та уникнути оперативного втручання.
Також у нашій клініці вам можуть запропонувати лікування неправильного прикусу елайнерами.
Лікування в ортодонта спрямоване на вирівнювання положення всіх зубів у ряді для досягнення ідеальної усмішки. Відбувається це за допомогою встановлення різноманітних брекет-систем, які поступово змушують кожний зуб зайняти правильне положення в щелепі.
Важливість підготовки ротової порожнини до встановлення брекетів
Весь процес вирівнювання триває від 1 до 3 років. Поєднувати ортодонтичне лікування з пломбуванням, встановленням імплантів або коронок, лікуванням карієсу чи стоматиту, не можна. Якщо виникають будь-які запальні процеси в ротовій порожнині, носіння брекет-систем на час лікування у стоматолога терапевта або хірурга припиняється, проводиться лікування, а сам процес вирівнювання зубів затягується.
Лікар доносить до пацієнта важливість правильної підготовки до ортодонтичного лікування. Після встановлення брекетів, кожен зуб і щелепа в цілому, відчувають навантаження. Без ускладнень це можуть витримати тільки здорові зуби. Якщо запалення м’яких тканин або карієс не були ліквідовані до початку вирівнювання, патологічні процеси будуть прогресувати.
Тому лікування стоматологічних хвороб потрібно виконати на етапі підготовки до встановлення брекетів, і навіть тих, які ще не мають симптомів.
Лікар може виявити карієс ще тоді, коли пацієнта нічого не турбує. Стоматолог повинен якісно спланувати та провести підготовку порожнини рота клієнта до встановлення брекетів.
Етапи підготовки пацієнта до встановлення брекетів в Києві
Для підготовки до встановлення брекетів залучаються такі спеціалісти:
- Стоматолог терапевт. Він санує ротову порожнину, лікує зуби, які підлягають відновленню, проводить профілактично-гігієнічну чистку зубів, укріплює емаль, замінює старі пломби, які втратили свою міцність або форму.
- Пародонтолог. Вирішує проблеми з м’якими тканинами навколо зубів, адже будь-яке стороннє тіло, яке постійно контактує з зубами чи слизовою оболонкою – це додаткове навантаження за зубощелепну систему.
- Хірург стоматолог. Видаляє зуби, які заважають встановленню брекетів, а також суттєво зруйновані одиниці, які не можливо вилікувати та відновити.
- Лікар ортодонт. Планує лікування на весь період, обговорює терміни, ціну та інші умови надання послуг з підготовки до встановлення брекетів у стоматології.
- Зубний технік. Виготовляє 3D модель зубів із гіпсу.
Доцільність додаткових досліджень
Для дослідження тканин, які сховані від огляду стоматолога, призначається комп’ютерна томограма. Завдяки цьому можна контролювати стан кісткової тканини, дентину та пульпи. На знімках лікар бачить осередки набряку та запалення навколо коренів зубів, каріозні порожнини, деструкцію кістки, положення зубів, які ще не прорізалися.
Можливо, лікар порекомендує пройти міографію або інше дослідження, щоб краще зрозуміти біомеханіку зубощелепної системи та якісно виправити прикус.
Переваги лікування в клініці «Євродентал» на Оболоні в Києві – можливість відвідати всіх спеціалістів в одному місці та зробити необхідні додаткові обстеження на сучасних апаратах. Отже, кожному пацієнту вдасться швидко пройти підготовку до лікування зубів брекет-системами.
Обговорення індивідуальних потреб і цілей лікування з ортодонтом
В сучасній ортодонтії є багато типів брекет-систем. Кожна з них має свої показання та протипоказання, переваги та недоліки. Системи для вирівнювання зубів відрізняються:
- за матеріалом: металічні, керамічні та сапфірові;
- за принципом регулювання: саморегульовані та класичні;
- місцем знаходження на зубах: зовнішні та внутрішні.
Особливості кожної системи брекетів впливають на ціну послуги встановлення брекетів, терміни лікування та частоту візитів до стоматолога. Всі ці нюанси потрібно погодити з пацієнтом ще на етапі планування лікування, щоб в подальшому не виникало непорозумінь. До того ж з лікарем можна вирішити можливі варіанти оплати лікування та дізнатись, чи передбачене страхування.
Як відбувається процес встановлення брекетів?
Після завершення якісно проведеної підготовки можна встановлювати брекети. На кожен зуб за допомогою клея монтується пластина брекету. Поверхня зуба при цьому має бути ідеально чистою, щоб було достатнє зчеплення з матеріалом. Крізь пази в брекетах лікар стоматолог протягує дугу та регулює її натяг завдяки замкам чи лігатурам. Спочатку маніпуляції проводяться на верхній щелепі, а потім на нижній.
Через кілька днів після встановлення брекетів у пацієнта можуть з’явитися неприємні відчуття. Це викликано початком переміщення зубів і зміною звичного режиму жування. Лікування проходить безболісно, тож якщо дискомфорт занадто сильний, потрібно записатися на консультацію до стоматолога.
Іноді буває, що пацієнт відчуває, як тверді елементи брекетів натирають слизову оболонку. В такому разі також не варто терпіти, бажано одразу звернутися до лікаря. Він змінить положення або вкриє брекети спеціальним воском, щоб зменшити неприємні відчуття.
Усунути проблему, яка щойно виникла, вдасться швидко та ефективно. Затягування консультації ускладнює подальше лікування.
Як потрібно доглядати за зубами з брекет-системою?
Послуги зі встановлення брекетів включають певні маніпуляції, починаючи з підготовки ротової порожнини та закінчуючи відновленням зубів після зняття ортодонтичної системи. Чим більш якісно була проведена підготовка до встановлення брекетів, тим менше ризик проблем протягом лікування у ортодонта та після його закінчення.
Але багато чого залежить від дій самого пацієнта. Щоденний догляд за зубами має проводитися ретельно та якісно. Елементи брекет-системи можуть накопичувати на собі залишки їжі, та зрештою з’являється наліт. Тож зуби потрібно чистити двічі на день, і після їжі змивати залишки водою або ополіскувачем. Для професійного чищення зубів варто відвідувати стоматолога 3-4 рази на рік замість 1-2. Також за потреби варто скоротити вживання солодких продуктів, паління, виключити надтверді продукти.
Завітайте до сучасної клініки «Євродентал», яка розташована біля метро Мінська. Записатися на консультацію з підготовки до встановлення брекетів можна за телефоном або на сайті. Всі подробиці щодо лікування та ціну на послуги можна дізнатися під час прийому у лікаря.