Періостит (Лікування флюсу)
Періостит, відомий як «флюс» – це запалення окістя, що часто виникає внаслідок занедбаного карієсу або інфекцій у ротовій порожнині. Це захворювання супроводжується болем, набряком та може призвести до серйозних ускладнень без своєчасного лікування.
Стоматологічна клініка Євродентал пропонує професійне лікування періоститу з використанням сучасних методів та технологій. Наші фахівці мають високий рівень кваліфікації та великий досвід усунення запальних процесів, забезпечуючи кожному пацієнту індивідуальний підхід та комфорт.
Команда стоматологів клініки Eurodental – це високопрофесійні спеціалісти, які мають міжнародну освіту, багаторічний досвід та працюють за найкращими європейськими протоколами.
Зробіть перший крок до здоров’я своїх зубів – запишіться на безкоштовну консультацію


За своєчасного лікування симптоми минають на 6 день. У більшості випадків серйозний періостит розвивається як ускладнення пульпіту або періодонтиту, коли запальний процес виходить із кореневих каналів і поширюється прилеглими тканинами, а потім переходить у окістя.
Вилікувати його в домашніх умовах неможливо, оскільки це серйозний запальний процес, позбавити якого може тільки лікар-стоматолог. Інша назва флюсу – одонтогенний (що виходить із зуба) періостит (запалення окістя).
Якщо періостит не лікувати, то інфекція перекинеться на інші зуби або глибше в щелепу. Великий ризик зараження крові.
Періостит – серйозне запальне захворювання в стоматології, для якого характерне ураження окістя щелепи переважно навколо хворого зуба. Людина з флюсом страждає на біль, у неї набрякають тканини обличчя, погіршується загальне самопочуття, є високий ризик поширення гнійного процесу.
Дуже важливо у таких випадках терміново звернутися за професійною допомогою. Стоматологічна клініка «Євродентал» – ваш надійний партнер у вирішенні зубних проблем у Києві. Лікування періоститу в нашому медичному центрі пройде швидко, ефективно, без болю, за прийнятною ціною та з гарантією.
Що таке періостит?
Запалення окістя називається періоститом. У стоматології частіше зустрічається періостит нижньої щелепи, ніж верхньої, переважна більшість випадків – гострий запальний процес.
Причинами розвитку періоститу бувають:
- Запальні захворювання зубів – карієс, пульпіт, періодонтит, кіста зуба. В таких випадках періодонтит називається одонтогенним.
- Запалення м’яких тканин ротової порожнини, наприклад, пародонтит.
- Травми щелепно-лицьової області. Розповсюдження інфекції йде контактним шляхом через рану.
- Загальні інтоксикації та інфекції. В останньому випадку мікроорганізми потрапляють у окістя гематогенним шляхом (з кров’ю).
Прояви періоститу
Симптоми флюсу, як звикли називати періостит більшість людей, не помітити просто неможливо. Ігнорувати їх неприпустимо, як і зволікати зі зверненням до лікаря або намагатися впоратися із проблемою в домашніх умовах. Прояви періоститу поділяються на загальні та місцеві. Загальні симптоми пов’язані з інтоксикацією, це підвищення температури, поганий апетит. До місцевих проявів періоститу відносять:
- Біль у ділянці зуба, щелепи, у всій половині обличчя, іноді з іррадіацією у вухо, скроню, під нижню щелепу, у шию.
- Набряк та почервоніння тканин. Припухлість може бути незначною, лише біля проблемного зуба або вираженою, з набряком не тільки ясен, а й щоки. Пальпація тканин у зоні періоститу зазвичай різко болісна.
- Утруднення відкриття рота, проблеми з жуванням.
- Реакція місцевих лімфовузлів.
- Прорив гною назовні, який можливий у занедбаних випадках періоститу.
- Посилене кісткоутворення переважно за хронічного періоститу: кісткова тканина розростається, через що може деформуватися щелепа.
У чому небезпека періоститу?
Під час флюсу пацієнт терміново потребує професійного огляду стоматолога та лікування. На стадії серозного запалення часто достатньо консервативних заходів. Гнійний періостит передбачає хірургічні заходи – розтин гнійного вогнища та лікування чи видалення зуба, що спровокував флюс.
Ризики занедбаного періоститу:
- перехід у хронічну форму;
- поширення гною далі по організму – формування абсцесу, нориці, остеомієліт щелепи, лімфаденіт, залучення в запалення нервів, гайморової пазухи;
- ослаблення імунітету, загальне погіршення здоров’я.
Самолікування періоститу неприпустимо з декількох причин:
- Тільки лікар може визначити джерело інфекції та якісно усунути його.
- Розтин гнійного вогнища вдома є небезпечним для здоров’я і призводить лише до видимої санації, але не до повного очищення.
- Консультація та огляд на ранніх стадіях періоститу сприяють тому, що одужання настане швидко, а лікування буде найменш травматичним з усіх можливих варіантів.
Як проводиться діагностика періоститу у «Євродентал»?
Оцінити всі переваги професійного підходу в діагностиці та лікуванні періоститу можна, якщо відразу за виникнення болю, набряку або інших симптомів флюсу звернутися до клініки «Євродентал». На першому етапі на вас чекає сучасна діагностика:
- Розмова з лікарем, під час якої фахівець з’ясує, як з’явився періостит, що передувало йому.
- Огляд ротової порожнини стоматологом. Лікар визначить локалізацію та поширеність періоститу, обстежить видиму частину зуба, хвороба якого спровокувала флюс.
- Комп’ютерна томографія для визначення тяжкості ураження окістя, кістки, коренів зубів, періодонта.
- Лабораторні та інші дослідження, залежно від симптомів.
Етапи лікування періоститу в клініці “Євродентал”
Лікування складається з консервативних та хірургічних заходів, іноді впоратися із запаленням вдається без проведення операції та видалення зуба.
Консервативне лікування флюсу включає:
- Антибіотикотерапія. Важливо, щоб ліки призначав стоматолог, інакше можна не отримати позитивного результату, а лише спровокувати розвиток резистентності мікрофлори.
- Ендодонтичне лікування зуба – розтин порожнини зуба та кореневих каналів з подальшим їх очищенням, дезінфекцією, пломбуванням. Якісне лікування в ендодонтії можливе лише із застосуванням мікроскопа.
- Місцева дія антисептичними розчинами на ротову порожнину – полоскання, гелі.
Якщо консервативних заходів недостатньо або у пацієнта виражені симптоми гнійного періоститу, лікування проводить хірург стоматолог. Етапи цього процесу такі:
- Місцеве знеболювання, що є гарантією лікування без болю для пацієнта.
- Видалення зуба, якщо його не можна вилікувати методами ендодонтії.
- Розріз слизової оболонки та окістя на яснах в зоні періоститу.
- Евакуація гною. Гнійний вміст ретельно видаляють, окістя та кістку вимивають та обробляють антибактеріальними препаратами.
- Дренування рани. У рані залишають дренаж та накладають шви. Дренаж потрібен, щоб рана не закрилася відразу, а відтік гною продовжувався до повного очищення.
- Контрольні огляди. Лікар спостерігає за очищенням рани та загоєнням тканин, з часом видаляє дренаж, знімає шви.
Профілактика періоститу
Періостит дуже рідко є першим проявом захворювання зубів. Навпаки, флюс часто розвивається у тому випадку, якщо вчасно не лікувати карієс, пульпіт та інші проблеми. З цього випливають основні напрямки у профілактиці періоститу:
- правильна та регулярна гігієна ротової порожнини;
- профілактичні огляди у стоматолога;
- звернення до лікаря з появою перших симптомів;
- своєчасне якісне лікування зубів.
Чому обирають для лікування періоститу «Євродентал»?
Проблему періоститу можна вирішити швидко та ефективно, звернувшись до медичного центру Eurodental. Серед переваг клініки такі:
- Зручне розташування клініки у Києві – поруч метро Мінська на Оболоні.
- Сучасне обладнання та ефективні методики лікування.
- Досвідчені лікарі стоматологи.
- Індивідуальний підхід до кожного пацієнта.
- Доступні ціни на обстеження та лікування у стоматолога, безкоштовна перша консультація.
- Можливість запису та отримання консультації онлайн.
Запишіться на консультацію зараз: скористайтеся для цього сайтом, телефоном або пишіть нам у месенджерах.
