Міографія
Міографія – це метод дослідження, який ґрунтується на реєстрації значення електропотенціалів жувальних м’язів. Це дозволяє оцінити їх стан та зробити висновки про порушення, які має пацієнт.
Міографія у стоматології проводиться, як правило, для оцінки стану жувальних м’язів.
У яких випадках назначається міографія:
Дослідження проводиться у таких випадках:
- Як один із етапів підготовки та дентальної імплантації;
- При патологічному стиранні емалі;
- При захворюваннях пародонту;
- Перед реставрацією зубів;
- При аномаліях прикусу.
Команда стоматологів-гнатологів клініки Eurodental – це високопрофесійні спеціалісти, які мають міжнародну освіту, багаторічний досвід та працюють за найкращими європейськими протоколами.
Зробіть перший крок до здоров’я своїх зубів – запишіться на безкоштовну консультацію


Вимірювання м’язового навантаження жувальної мускулатури.
Дає змогу правильно розподілити баланс жувальних м’язів, що впливає на жувальну функцію.
У разі великої стертості зубної емалі.
У разі дискомфорту м’язів після сну.
У разі болю у скронево-нижньощелепному суглобі.
У разі втрати висоти прикусу.
Міографія в стоматології – відносно новий вид дослідження. Зазвичай електронейроміографію призначають неврологи для визначення того, як передається імпульс від нервових клітин до м’язів. Але в сучасній стоматології результати міографії допомагають лікарям якісно виконувати лікування зубів, протезування та імплантацію. Справа в тому, що в організмі людини всі системи пов’язані між собою. Сила стискання м’язів щелеп відображається на прикусі, ступені стирання зубних поверхонь і навантаженні на кожну одиницю зубного ряду.
Що таке міографія в стоматології?
Електронейроміографія – це діагностична процедура для вивчення роботи м’язів. Для стоматологів важливо розуміти саме функціонування скроневих і жувальних м’язів, оскільки від них залежить положення щелеп і навантаження на зуби.
Міограф – новітній апарат, який складається з таких елементів:
- Електроди, які накладають на шкіру в проекції досліджуваних м’язів. Більш сучасні електроди бездротові, в деяких апаратах вони з’єднані з базою за допомогою дротів.
- Зарядна станція підтримує електроди в робочому стані між процедурами обстеження.
- Головний блок отримує сигнали від електродів та обробляє їх. В деяких сучасних апаратах обробку здійснюють за допомогою комп’ютера чи ноутбука зі встановленою спеціальною програмою.
У момент м’язового скорочення датчики вловлюють сигнал і трансформують його в електричний імпульс. Є різні показники, які аналізують роботу м’язів при стисканні зубів і жуванні, виявляють асиметрію, м’язову гіпо- чи гіперфункцію, скрученість щелепи. Також в стоматології є важливими показники оклюзії, співвідношення навантаження між верхньою та нижньою щелепами, правим і лівим боком.
Отримані дані потрібні стоматологу при плануванні та проведенні лікування. Залежно від результатів лікар визначає оптимальну висоту коронки зуба чи імпланту, форму та розмір ортодонтичної конструкції.
В яких випадках варто записатися на проведення міографії?
Показання для проведення процедури міографії визначає лікар стоматолог. Дані, що характеризують роботу м’язів, корисні при:
- болях в ділянці обличчя;
- підвищеному стиранні зубів;
- бруксизмі;
- спазмі м’язів, їх гіпо- або гіпертрофії;
- змінах рухливості щелеп;
- патології скронево-нижньощелепного суглобу;
- аномаліях прикусу;
- підготовці до реставрації, імплантації, протезування та вирівнювання зубів.
Якщо стоматологічне лікування проводять з урахуванням результатів електронейроміографії, встановлені зубні конструкції слугують довше. Якщо всі зуби, як здорові, так і штучні отримують схоже навантаження, це добре вплине на здоров’я зубощелепної системи в цілому.
Процес сучасної міографії в клініці “Євродентал” на Оболоні
Обстеження за допомогою електронейроміографії виконується швидко – від 5 до 10 хвилин, разом із підготовкою та аналізом результатів – близько півгодини. Це зовсім безболісно.
Підготовка до проведення електронейроміографії
Лікар попереджає, що за добу до процедури пацієнт повинен виключити з раціону алкогольні напої, снодійні та інші заспокійливі препарати. Якщо цього не зробити, результати міографії можуть бути хибними.
Для проведення міографії пацієнту на обличчя в проекції скроневих і жувальних м’язів встановлюють електроди. Для кращого контакту з поверхнею шкіри електроди прикладають через гелеву прокладку, яка є одноразовою. Це покращує точність вимірювань. Крім того, в процесі підготовки між внутрішньою поверхнею щоки та кореневими зубами встановлюються ватні тампони.
Мобільний телефон на час проведення міографії потрібно буде вимкнути, щоб нічого не заважало прийому радіочастотного сигналу.
Безпосередньо процедура міографії
Коли апарат увімкнений і підготовлений до роботи, пацієнт виконує прості завдання, які йому озвучує спеціаліст. Вимірювання виконується в двох типах:
- Міографія в статичному режимі – клієнт стискає зуби з максимальною силою на 5 секунд. Дослідження повторюється двічі з невеликою перервою. Вдруге тестування відбувається без валиків у ротовій порожнині. Це дослідження називають оклюзійним тестом.
- Міографія в динамічному режимі – пацієнт виконує жувальні рухи двічі по 15 секунд з використанням звичайної жувальної гумки. Так апарат обчислює частоту, синхронність і силу жувальних рухів. Назва тесту – динамічний жувальний.
Отримані результати після процедури міографії передаються стоматологу з описом і висновками обстеження.
Як використання міографії впливає на результати лікування в стоматології?
Сучасна послуга міографії в стоматології допомогає розробити індивідуальний план лікування пацієнтів. Лікар при виборі зубних конструкцій враховує особливості функціонування м’язів обличчя.
Наприклад, якщо при протезуванні стоматолог попередньо проаналізував дані міографії, зубний протез буде виготовлений і встановлений якісно. Пацієнт не відчуватиме дискомфорту та болю, й конструкція не буде натирати ясна або швидко зношуватись. Зрештою послуга стоматолога буде більш ефективною та клієнту не знадобиться корекція.
Якщо дані міографії не використовуються в процесі діагностики, у пацієнта з часом можуть виникнути болі в ротовій порожнині, на обличчі, в шиї або мігрень. Також можливий хрускіт у скронево-нижньощелепному суглобі, патологічне стирання зубів або штучних коронок, м’язовий спазм чи неправильний прикус.
Записатися на послугу електронейроміографії корисно ще тому, що цей метод дає змогу об’єктивно порівнювати стан м’язової системи до та після лікування. Результати дослідження зберігаються на комп’ютері, їх можна швидко обробляти та аналізувати.
Переваги проведення нейроміографії в клініці «Євродентал»
Послуга міографії надається за доступною ціною та популярна серед пацієнтів. Лікарі стоматології «Євродентал» використовують сучасні можливості діагностики, щоб виконати лікування найбільш ефективно, безболісно, без побічних ефектів та ускладнень. Записатися на консультацію в нашу клініку біля метро Мінська ви можете за телефоном або залишивши заявку на сайті.
