Імплантація








Стоматологічна імплантація — це сучасний метод протезування зубів, який дає змогу повністю відновити цілісність зубного ряду. При дентальній імплантації стоматолог-імплантолог встановлює в кісткову тканину щелепи імплант — штучний корінь, а потім на нього встановлює коронку.
Встановлення зубних імплантів допомагає усунути дефекти зубного ряду верхньої та нижньої щелепи. На відміну від знімних протезів зубні імпланти виглядають естетично. По формі і кольору вони нічим не відрізняються від рідних зубів.
Імпланти не відчуваються в роті як сторонні, не викликають дискомфорту та проблем при жуванні. Під них не забиваються частинки їжі (як при носінні традиційних протезів). Конструкція наближена до анатомії справжнього зуба — має корінь, який не дає втрачати об’єм кісткової тканини.
Якщо ви хочете скористатися послугою імплантації зубів в Києві, звертайтеся до стоматологічного центру Eurodental. Ми надаємо пацієнтам кастомізовану персональну допомогу в частковій і повній імплантації зубів. Використовуємо найсучасніші технології цифрової стоматології та виконуємо лікування в мінімально допустимі терміни.
Етапи підготовки до стоматологічної імплантації
Під час імплантації зубів необхідно пройти певні етапи: підготовчий, ортопедичний, хірургічний і реабілітаційний. Кількість етапів та їхня тривалість залежать від типу операції та індивідуальні для кожного пацієнта. Процедура встановлення імплантів зубів в стоматологічному центрі Eurodental проходить під седацією. Вона виконується лікарем-імплантологом з дотриманням усіх правил стерильності.
Підготовчий етап є обов’язковим незалежно від того, скільки зубних імплантів ви плануєте встановити. Спочатку потрібно записатися на консультацію до нашого стоматолога-імплантолога. Саме цей фахівець виконуватиме операцію зі встановлення імплантів і спостерігатиме за їх приживленням. Після огляду лікар складе план імплантації зубів і направить вас до стоматолога-терапевта для проведення санації ротової порожнини перед операцією.
На підготовчому етапі обов’язково здійснюються:
- Рентгенологічне дослідження, панорамний знімок і комп’ютерна томографія всієї щелепи. Завдяки знімкам визначається стан кісткової тканини, її товщина та розмір. У стоматологічного центру Eurodental використовується сучасне обладнання, яке дає змогу виявити приховані гранулеми, кісти та визначити майбутнє розташування штифтів. На підставі цих досліджень приймається рішення щодо необхідності нарощування кісткової тканини.
- Професійне чищення та санація ротової порожнини. Необхідно вилікувати всі каріозні зуби, пульпіт, видалити зубний камінь і наліт. При виявленні в ротовій порожнині запальних захворювань ясен виконується належне лікування.
- Лабораторне дослідження. Перед процедурою імплантації зубів необхідно здати загальний аналіз, перевірити цукор у крові, провести обстеження на сифіліс, ВІЛ і гепатит. У разі потреби визначається група крові та резус-фактор. При виявленні загострення хронічних захворювань і нестабільного цукру імплантація відкладається до настання більш сприятливого періоду.
Тривалість підготовчого етапу залежить від стану ротової порожнини пацієнта.
Вибір і встановлення імплантатів
При тривалій відсутності зубів після їх випадання або видалення відбувається зменшення товщини та об’єму кістки щелеп як за висотою, так і за шириною. Відсутність необхідного обсягу кістки унеможливлює процедуру імплантації. Для вирішення цієї проблеми фахівці нашого стоматологічного центру вдаються до аугументації або сінус-ліфтінгу. Цей етап встановлення імплантів допомагає штучно наростити атрофовану кісткову тканину.
Процедура проходить або під місцевою анестезією, або під седацією. Матеріалом може бути штучна кістка чи штучна кістка разом із кров’ю пацієнта.
Після успішного нарощування кісткової тканини імплантація можлива тільки через 4-6 місяців. Після закінчення цього строку призначаються день і час операції зі встановлення імплантів. За 2 години до імплантації зубів необхідно припинити вживання води та їжі. За 2 дні до операції та 2 дні після не можна палити. За годину до операції застосовуються седативні препарати, призначені лікарем, і проводиться чищення зубів.
Імплантацію виконують під місцевою анестезією чи седацією в стоматологічному кабінеті з дотриманням усіх правил стерильності. Тривалість процедури залежатиме від ходу операції.
Встановлення імпланта зуба передбачає послідовне виконання таких етапів:
- Діагностика загального стану пацієнта. Для того щоб імпланти прижилися без ускладнень, лікарі стоматологічного центру Eurodental проводять комплексну діагностику стану пацієнта. Це дає змогу з’ясувати, чи готовий організм до такого хірургічного втручання. Пацієнту потрібно зробити аналіз крові, сечі, виключити наявність вірусу імунодефіциту та гепатиту. Протипоказаннями для встановлення імплантів є ослаблений імунітет, наявність злоякісних новоутворень, хвороб кісткової або ендокринної системи, погане згортання крові.
- Підготовка ротової порожнини. Перед встановленням імплантатів стоматологи клініки Eurodental усувають всі наявні зубні проблеми: лікують карієс, замінюють старі пломби, покращують стан ясен. Після цього проводиться комп’ютерна томографія та робиться 3D-знімок щелеп. Використання фахівцями Eurodental сучасного обладнання допомагає виявити наявність кіст, гранульом і визначити розміри кісткової тканини. За результатами знімків лікар приймає рішення щодо доцільності нарощування кісткової тканини. Якщо такої необхідності немає, можна переходити до встановлення імпланта.
- Хірургічний етап. Завдяки сучасним технологіям і високому рівню професіоналізму лікарів стоматологічного центру Eurodental імплантація зубів відбувається в максимально короткий час і без болю. Весь процес займає від 15 хвилин, а для зняття неприємних відчуттів достатньо локальної анестезії. Сам процес встановлення імплантів відбувається так: після того як знеболювальний засіб подіяв, лікар надрізає ясна. У кістковій тканині просвердлюється невеликий отвір для майбутнього зуба. Імплант встановлюється в підготовлену лунку. В отвори встановлюють штифти. На виступаючу частину металевого штифта одягається спеціальна заглушка для запобігання розростанню тканин углиб штифта. Після всіх цих маніпуляцій тканини повертаються на місце та накладаються шви, які знімають на 5-7 добу після операції. Далі лікар розповідає, як правильно доглядати за ротовою порожниною, щоб приживлення імпланта відбулося успішно. Після його встановлення тканини загоюються й титановий стрижень повноцінно заміщає зубний корінь.
- Монтаж абатменту. Наступний візит до клініки залежить від типу імплантації. При одноетапному методі до подальшого кроку можна переходити через 10-14 днів. Двохетапна технологія потребує більше часу: потрібно від 3 місяців до півроку. Після того як штучна основа зуба остаточно прижилася, можна ставити абатмент – спеціальний проміжний елемент, на який встановлюється протез. Якщо використовується ціла система імпланта з абатментом, то цей крок пропускається.
- Ортопедичний етап. Через тиждень після встановлення абатменту виконується монтаж коронки або мостовидної конструкції. Протез виготовляється індивідуально та ідеально імітує «рідні» зуби. За кольором, формою та функціями імпланти нічим не відрізняються від справжніх зубів.
Час і ціна встановлення зубних імплантів залежать від кількості штифтів, що імплантуються, індивідуальних особливостей пацієнта та складності випадку.
Що стосується виду імпланта, тут все суто індивідуально. Наприклад, коренеподібні зубні імпланти зазвичай застосовуються при класичній клінічній картині, коли в організмі не виявлені жодні патології, а кісткова тканина має оптимальні показники. Пластинчасті конструкції застосовуються в разі відновлення переднього ряду. Комбіновані зубні імпланти використовуються при складному відновленні. Вони актуальні при операціях після пошкоджень і травм. Субперіостальні конструкції застосовуються при незадовільному стані кісткової тканини. Міні-імпланти дають змогу закріпити тимчасові конструкції, знімні протези або відновити 1-2 зуби в естетичних цілях.
Процес оздоровлення та загоєння після повної імплантації зубів
У післяопераційному періоді лікар-імплантолог центру Eurodental призначає антибактеріальні, протизапальні та антигістамінні препарати, а також вітаміни.
Рекомендації в перші 7 днів після імплантації зубів:
- Їсти та пити можна через 3-4 години після процедури.
- Вживати тільки м’яку та рідку їжу в перші три доби після операції.
- Категорично забороняється жувати на боці, де встановлено імплант. Це може призвести до розходження швів та інфікування операційної рани.
- Спати необхідно на спині або на боці, протилежному до місця імплантації.
- Після кожного прийому їжі полоскати рот розчинами антисептиків.
- Приймати призначені лікарем препарати.
На 4-5-й день можна починати чистити зуби щіткою з м’якою щетиною. На 3 тижні необхідно відмовитися від алкоголю, куріння, відвідування саун, а також не рекомендується в цей період літати літаком.
Після протезування необхідно:
- Чистити зуби двічі на день.
- Використовувати зубну нитку та іригатор.
- Після кожного прийому їжі полоскати рот розчинами антисептиків.
- Проводити професійне чищення ротової порожнини в стоматологічному центрі Eurodental хоча б раз на рік.
Терміни та ціни повної імплантації зубів залежать від ситуації кожного конкретного пацієнта.
Для консультації зателефонуйте нам або скористайтеся онлайн-формою для зворотного зв’язку. Ми детально розкажемо про особливості процедури та ціни на імпланти зубів.
