Логотип компанії
19.05.2023

Зубні вкладки у Києві

Зубні вкладки у Києві

Був час, коли зруйнований на 100% зуб у коронковій частині доводилося видаляти. Альтернативи просто не було. Але тепер все інакше: на допомогу прийшли зубні вкладки. Технологія не нова і широко використовувалася у світовій стоматологічній практиці початку ХХ століття. Сьогодні цим методом досконало володіють лікарі-ортопеди клініки «Евродентал». І допомагають пацієнтам зберегти зубний ряд цілістю, не руйнуючи сусідні зубки.

Що являє собою вкладка

Мініпротез, виготовлений у лабораторних умовах, з метою відновлення верхньої частини зуба називають вкладкою. Його можна назвати і пломбою, яка на відміну від звичної, виконана поза ротовою порожниною людини. Вставляється готова вкладка в зуб та фіксується надійно за допомогою спеціального медичного клею. Склад не викликає подразнення та алергічних реакцій, не змінює смакових відчуттів.

Технологія вигідна у випадках, коли встановити пломбу не є можливим, оскільки коронкова частина неабияк пошкоджена, але при цьому корінь цілком здоровий.

У такого виду протезування багато позитивних сторін:

  • зберігає натуральний зуб;
  • запобігає появі вторинного карієсу;
  • проводиться, якщо ушкодження верхньої частини становлять 30% і більше;
  • легко досягти повної відповідності анатомії природного зуба;
  • можна підібрати ідентичний рідним зубкам колір та мікропротез не буде помітний;
  • використовуються матеріали високої міцності, тому вставки здатні витримати великі навантаження, яким зазнають жувальні зуби;
  • мають тривалий термін служби від 20 до 25 років;
  • можна не побоюватися, що згодом забарвиться від продуктів. Вкладка реагує на каву, вино, чай без радикальних наслідків.

Завдяки появі такого способу протезування вдається зберегти здавалося б безнадійні зубки та покращити якість життя пацієнта.

Коли варто задуматися про встановлення вкладки

Встановити вкладку на зуб лікар порадить, якщо карієс пошкодив велику площу його верхньої частини. Вигідно вдатися до цього методу, якщо потрібно замінити стару пломбу. Спосіб більш надійний та довговічний.

Вкладка виручить при сколі та травмах. Можна повністю відтворити зуб, не зіпсувавши естетичний вигляд зубного ряду: вкладка структурою не відрізняється від зубної емалі.

Якщо у дитячому віці формування твердих зубних тканин відбувалося з порушенням (дисплазія) або емаль мала відхилення у розвитку (гіпоплазія), заповнити вади допоможе вкладка.

Може знадобитися вставка, якщо опорні зуби, на яких повинен триматися міст, мають серйозні пошкодження. Виручають мікропротези при клиноподібному дефекті.

У технології існує низка протипоказань: не можна встановити такий вид протезу на пошкоджений карієсом зуб. Ненадійний корінь теж перешкоджатиме процедурі. Лікар не запропонує вкладку при запальних процесах у ротовій порожнині або пацієнтові, який страждає на бруксизм (мимовільний скрегіт зубами).

Види вкладок

Вибрати найбільш підходящий у кожному конкретному випадку варіант нескладно, оскільки в арсеналі стоматологів є:

  • культові. Використовуються, якщо руйнування перевищує 60%. Конструкція є каркасом (цілісним або складовим), який закріплюється в каналі. Зверху встановлюється коронка;
  • якщо від верхньої частини зуба не залишилося нічого, а корінь стійкий та здоровий, ставлять штифтово-культовий мікропротез або вставку під коронку;
  • відновлювальні (заміна пломби) застосовують при руйнуванні трохи більше 60% видимої частини зуба. Не застосовуються зубні канали. Фіксація відбувається у коронковій частині. Тривалий термін служби. Витримує величезні навантаження.

Для виготовлення використовують різноманітні матеріали: метал, кераміка, діоксид цирконію, металокераміка.

На жувальні зуби правильний вибір – металевий мініпротез. На його користь говорить довговічність (прослужить до 25 років) та здатність витримувати великі навантаження під час пережовування їжі.

Виготовляють із сплавів металів: платина та золото, кобальт та хром. У другого ціна невисока, але з’єднання може викликати алергічні реакції.

Сплав дорогоцінних металів не завдасть шкоди здоров’ю та прослужить понад 25 років.

Вкладки з металокераміки встановлюють дуже рідко. Термін служби лише 5 років. Це пояснюється різницею розширення компонентів під впливом температурних змін.

Переваги кераміки

Ідеальний варіант для відтворення передніх зубів – це керамічні вкладки. Матеріал рівноцінний за можливостями зубної емалі. Зовні повністю збігається із зубом, тому вставки не помітні навіть при широкій посмішці.

Найбільш популярні у сучасній стоматології вироби марки E-max (Німеччина). Для виготовлення використовується склад, в якому присутні пресована кераміка та кристали лейциту. З’єднання має міцність рівної натуральної зубної емалі. Керамічна вкладка виготовляється за тривимірною технологією CAD/CAM, тому ідеально повторює анатомічну будову і характеризується високою точністю установки.

Фахівці клініки на Оболоні «Євродентал» рекомендують встановлювати такі мікропротези при пошкодженнях до 50%.

Етапи встановлення вкладки

Щоб відреставрувати зуб за допомогою вкладки, відвідати лікувальний заклад доведеться двічі.

У перший візит стоматолог оцінює стан ротової порожнини, проводить ретельний огляд пошкодженого зуба і визначає найбільш зручний варіант протезування.

Потім очищає з поверхні пошкоджені ділянки та готує порожнину під вкладку. Наступний етап роботи – зробити зліпок обох щелеп. Його передають до лабораторії, де майстри виготовляють потрібний зразок.

На виготовлення мікропротезу піде кілька днів: потрібно зробити гіпсову модель щелеп по знятому відбитку, на ній встановлюють майбутню вкладку. Перевіряють правильність моделі, полірують та передають до стоматологічного кабінету.

Коли вкладку доставлено до клініки Eurodental у Києві, запрошуємо пацієнта на примірку. Якщо вкладка стає на місце, відсутні щілини, колір і форма ідеально вписуються в зубний ряд, ортопед фіксує вкладку. Для цього використовують спеціальний гіпоалергенний клей.

Завершальний етап процедури – полірування місця з’єднання.

Додатковий догляд не потрібно

Відновлений у такий спосіб зуб не потребує додаткової уваги. Перші два дні рекомендуємо не навантажувати його. Надалі можна вживати звичну їжу. З гігієнічних процедур достатньо щоденного чищення вранці та ввечері, а також обполіскувати рот після їди.

Нові статті Всі статті