Логотип компанії
20.02.2025

Як відбувається імплантація зубів?

Як відбувається імплантація зубів?


Коли виникає необхідність відновити зубний ряд, одне з найефективніших рішень у сучасній стоматології – імплантація. Пояснимо коротко і зрозуміло все, що потрібно знати про імплантацію зубів, щоб не боятися цієї процедури. Адже поставити імплант – означає знайти якісну заміну втраченому зубу, їсти без обмежень улюблену їжу, сміливо посміхатися та почуватися впевнено.

Київська клініка «Євродентал» – експерт у галузі імплантації. Багато клієнтів пишуть позитивні відгуки про те, як відбувається імплантація зубів у нашому медичному центрі, задоволені результатами протезування, рекомендують клініку іншим.

Що таке зубний імплант?

Імплант – штучна заміна зуба. Його конструкція складається з 3 обов’язкових елементів:

  1. Титановий стрижень, який вживлюється в кістку у потрібному місці альвеолярного відростка щелепи. Оскільки титан – інертний матеріал, він добре приживається й у 99% випадків не викликає реакції відторгнення. Ця частина імпланта має різьблення, за рахунок чого забезпечується фіксація у кістковій тканині.
  2. Абатмент є сполучним елементом. Він надягається на титанову основу імпланту, з протилежного боку до нього фіксують коронку.
  3. Коронка – протез для зуба чи декількох зубів відразу. Її виготовляє зубний технік у лабораторії за відбитками пацієнта. Попередньо лікар підбирає колір, матеріал для коронки з урахуванням побажань клієнта. Коронку можна зробити із цирконію, кераміки, металокераміки. Вибір залежить від бажання пацієнта, розташування імпланту, величини навантаження на нього.

Вибір систем для імплантації великий. Лікар підбирає оптимальний розмір імпланта, його довжину, форму, ширину різьблення, виробника. Це дозволяє встановити людині саме такий імплант, який максимально наближений за всіма характеристиками до власних зубів.

Переваги імплантації

Переваги імплантації

У порівнянні з іншими методами відновлення зубів (мости, протези, що знімаються) імплантація має багато переваг:

  1. Ідеальний вигляд зуба.
  2. Простий догляд за імплантом.
  3. Довговічна конструкція часто з пожиттєвою гарантією.
  4. Комфортне носіння без ризику випадання, зміщення конструкції на відміну від знімних протезів.
  5. Здорові слизові оболонки у роті. Під час знімного протезування часто пацієнти скаржаться, що протез натирає м’які тканини, травмує їх, призводить до запалення.
  6. Міцна щелепна кістка. За будь-яких протезів не на імплантах поступово наростатиме атрофія кісткової тканини.
  7. Збереження сусідніх зубів. під час фіксації мосту без імплантів страждають здорові зуби. Їх обточують, видаляють нерв (пульпу), після чого вони стають більш крихкими.

Вирішити, який спосіб заміни зубів підійде вам, допоможе стоматолог. Лікар пояснить, як проходить імплантація та протезування зубів на імплантах, чи є у вас протипоказання до операції, скільки часу займає процес та яка буде ціна.

Враховуйте, що після встановлення імпланта необхідно приходити до стоматолога раз на півроку для профілактичного огляду. Контроль за станом імпланту допоможе запобігти можливим ускладненням – периімплантиту, відторгненню імпланту.

Показання та протипоказання до імплантації зубів

Показання та протипоказання до імплантації зубів

Імплантація показана в тих випадках, коли потрібна якісна та довгострокова заміна зуба. Імплант встановлюють:

  1. Відразу під час видалення зуба. Операція називається одномоментна імплантація.
  2. Якщо зуб сам випав чи його вирвали давно. Операція вибору у такому разі – відстрочена імплантація. Можливо, за показаннями, необхідно буде зробити додаткові хірургічні маніпуляції, наприклад, кісткову або м’якотканинну аугментацію.
  3. За повної відсутності зубів. Стоматологи пропонують операцію за системою All-On-4 або All-On-6. Цей метод дозволяє на 4 чи 6 імплантах відновити весь зубний ряд.
  4. Для часткового протезування. Міст з декількох коронок краще кріпити на імпланти, ніж на опорні зуби.

Щоб операція пройшла успішно, лікар враховує протипоказання для імплантації:

  1. Загальні захворювання – онкологія, порушення роботи системи згортання крові, декомпенсація за хронічних хвороб.
  2. Нестача кісткової тканини – це відносне протипоказання. Стоматологи можуть справлятися з атрофією кістки за допомогою аугментації, синус-ліфтингу.
  3. Вагітність, період грудного вигодовування.
  4. Гострі інфекційні захворювання.
  5. Запалення в ротовій порожнині, карієс, пародонтит. У процесі лікування стоматолог ці проблеми успішно вирішує.
  6. Вікові обмеження переважно пов’язані з накопиченням хронічної патології.

Для індивідуальної оцінки ризиків, пов’язаних з операцією, показань та протипоказань радимо записатися на консультацію зі спеціалістами «Євродентал».

Етапи імплантації

Етапи імплантації

Розберемо поетапно, з чого складається підготовка до процедури, як відбувається операція з імплантації, особливості періоду відновлення і що таке протезування зубів на імплантах. Основні етапи імплантації:

  1. Консультація та діагностика. Для оцінки стану порожнини рота лікар проводить її огляд. 3D-сканування, КТ важливі для перевірки об’єму та щільності кісткової тканини, виявлення протипоказань до імплантації. На основі отриманих даних стоматолог складає план лікування.
  2. Підготовка до процедури. Якщо під час діагностики виявлено карієс, осередки запалення, лікар проводить лікування для їх усунення. За потреби стоматолог видаляє пошкоджені зуби, зміцнює кісткову тканину щелепи.
  3. Встановлення імпланту. Це стоматологічна операція, яка проводиться здебільшого під місцевою анестезією. У клініці “Євродентал” є можливість виконати процедуру під седацією, якщо цього хоче клієнт. Під час одномоментної операції імплант встановлюють у свіжу лунку, за відстроченої – лікар виконує розріз слизової оболонки, готує кісткове ложе і вкручує в нього імплант. Правильно розмістити імплант допомагає хірургічний шаблон. Він виготовляється за 3D знімками до операції та є гарантією точної установки імпланта, рівномірного навантаження на щелепну кістку. М’які тканини над імплантом зашивають, попередньо встановивши на нього заглушку.
  4. Формування ясен. Формувач ясен встановлюють на місце заглушки після завершення остеоінтеграції імпланту. У середньому час загоєння після імплантації займає 4-6 місяців. Формувач ясен забезпечує рівний контур ясен навколо імпланта. Цей етап пропускають під час одномоментної імплантації.
  5. Протезування. Після зняття формувача ясен до імпланту кріплять абатмент. Пацієнту знімають відбитки, щоб зробити протез зуба. Коли коронка готова, її фіксують до абатменту. У випадку, якщо потрібно замінити коронку, достатньо оновити лише видиму частину імпланта. Та частина, яка інтегрувалася з кісткою, за дотримання рекомендацій лікаря служить все життя.

Процес імплантації не швидкий, займає від декількох візитів до півроку. І все ж кінцевий результат вартий того. Адже у вас у щелепі буде надійно стояти довгі роки відновлений зуб, ідентичний натуральному.

Чому варто вибрати “Євродентал” для імплантації зубів?

Якщо ви вирішуєте, де зробити імплантацію, запрошуємо до клініки “Євродентал” на Оболоні у Києві. Наш стоматологічний центр – один із найкращих у столиці, з масою переваг:

  • Досвідчені імплантологи та сучасні технології.
  • Використання якісних імплантів від світових виробників.
  • Індивідуальний підхід до лікування.
  • Лояльна цінова політика, можливість оплати у розстрочку.
  • Вигідна локація – клініка розташована біля метро (станція Мінська).

Імплантація – надійний та безпечний спосіб відновлення зубів. Приходьте на консультацію до клініки «Євродентал», щоб дізнатися, як відбувається протезування зубів з імплантацією, чи підходить вам цей спосіб відновлення зубного ряду. Досвідчені лікарі проведуть персональну оцінку та планування лікування, назвуть ціну та терміни.

Author

Автор статті

Златковський Тарас Євгенович

Стоматолог-хірург. Імплантолог

2002 – стоматологічний факультет Національного медичного університету (НМУ) ім. Богомольця.
2004 – інтернатура на кафедрі ортопедичної стоматології НМУ О.О. Богомольця.

Досвід роботи: 6 років

Послуги клініки
Нові статті Всі статті
Популярні питання

Ні, процедура імплантації проводиться під анестезією, тому пацієнт не відчуває болю. Після операції можливий незначний дискомфорт, який легко знімається знеболювальними засобами.

Час встановлення імпланта залежить від конкретного випадку. Сам процес триває приблизно 30–60 хвилин, але повне приживлення може тривати від 3 до 6 місяців, після чого встановлюється коронка.

До абсолютних протипоказань належать тяжкі захворювання (онкологія, діабет у декомпенсованій формі, імунні порушення). Також тимчасовим обмеженням можуть бути гострі запальні процеси у ротовій порожнині або недостатня кількість кісткової тканини (може знадобитися попередня кісткова пластика).

Догляд за імплантами такий самий, як за природними зубами: регулярне чищення двічі на день, використання іригатора, зубної нитки та відвідування стоматолога кожні 6 місяців для профілактичного огляду.

За належного догляду імпланти можуть слугувати 20 років і більше. Сучасні технології забезпечують їхню високу міцність і біосумісність.

Так, у деяких випадках можлива одномоментна імплантація одразу після видалення зуба, якщо немає запалення та стан кісткової тканини дозволяє провести процедуру. Це скорочує час лікування та зберігає естетику усмішки.