Види зубних імплантів: які імпланти краще вибрати?

Імплантація в стоматології – найпрогресивніше, довгострокове та надійне вирішення проблеми сильно постраждалих та втрачених зубів. Що таке імплант зуба, уже багато хто уявляє. Набагато складніше розібратися в тій кількості імплантів, які використовуються в стоматології нині. Пропонуємо актуальну інформацію про види імплантів, їх переваги, недоліки, вартість.
Переваги імплантації порівняно з іншими видами протезування
Імплантація дає змогу вставити будь-яку кількість зубів, які на вигляд, за способом кріплення й функцією максимально наближені до природних зубів. Переваги імплантації для протезування такі:
- Довговічність зубів. Титановий імплант слугує від 25–30 років, але найчастіше – довічно. Коронки залежно від матеріалу прослугують від 8 до 25 років. У разі необхідності зовнішню частину конструкції можна замінити, не вдаючись до втручання на кістці й заміни імпланту.
- Естетика зубного ряду. Зуб “тримається в кістці”, навколо нього – природні ясна. Немає додаткових кріплень, які можуть бути помітними, як у разі знімного протезування.
- Функціональність зубів. Природні зуби відрізняються формою, несуть різне жувальне навантаження. Під час протезування на імплантах можна підібрати потрібну конструкцію, яка буде відповідати майбутнім навантаженням на зуб. Є імпланти міцні й тонкі, які можна поставити одномоментно в зоні посмішки, є системи для заміни жувальних одиниць, що витримують підвищене навантаження.
- Здоров’я ротової порожнини. Кісткова тканина завдяки збереженню навантаження правильно функціонує, не спостерігається атрофії. Зуби не задіяні в кріпленні імпланту, тому немає потреби їх обточувати, депульпувати, як у разі незнімного протезування.
Дуже важливо правильно вибрати імпланти, тільки в цьому випадку проявляться всі переваги цього методу. Тому для імплантації звертайтеся до досвідчених імплантологів і в клініку, якій довіряєте. У “Євродентал” імплантація – один із пріоритетних напрямів. У лікарів накопичено значний досвід у цій сфері, тому за допомогою імплантів ви зможете якісно відновити потрібну кількість зубів навіть у складних випадках.
Основні види зубних імплантів
У стоматології застосовується безліч імплантів із різних цінових сегментів, які призначені для вирішення різних завдань. Вибрати потрібний тип імпланту допоможе лікар стоматолог-імплантолог, з огляду на особливості клінічного випадку й побажання пацієнта.
Не варто орієнтуватися лише на те, скільки коштує зубний імплант в Україні. Бажання заощадити може призвести до більш тривалого процесу відновлення зубів, проблем з імплантом у майбутньому. У “Євродентал” стоматологи пропонують пацієнтам найякісніші імпланти, які виготовлені надійними виробниками, перевірені часом, заслуговують на довіру, а саме, швейцарські Штрауман та корейські Осстем.
Це найбільш популярні виробники імплантів, які можна поставити в Україні та у клініці “Євродентал” (Київ, Оболонь):
- Straumann – швейцарська якість, ціна відповідає преміум-сегменту. Імпланти мають покращене різьблення, покриття, яке посилює остеоінтеграцію, дуже міцний склад сплаву.
- Osstem – імпланти південнокорейського походження гарної якості й за середню ціну. Імпланти приживаються навіть за нестачі кісткової тканини, у деяких випадках дозволяють обійтися без нарощування кістки, якщо стоматолог-імплантолог вважатиме це за можливе.
Класифікація за способом встановлення імплантів
У стоматології практикують 2 основні способи встановлення імплантів:
- Одномоментна імплантація. Імплант вживлюють у свіжу лунку від зуба відразу після його видалення, якщо немає дефіциту кісткової тканини. Через 2–3 дні на нього можна зафіксувати тимчасові абатмент та коронку. Напевно, ніхто з пацієнтів не відмовився б за 1–2 прийоми в стоматолога повністю відновити зуби. Однак для надійної остеоінтеграції потрібно багато умов: відсутність хвороб зубів, ясен, достатня міцність та об’єм кістки. Тільки за відсутності протипоказань стоматолог порадить цей метод.
- Відстрочена імплантація – це класична методика, яка має ширші показання, частіше застосовується на практиці й дає найвищий відсоток приживання. Спочатку вкручують імплант у щелепну кістку, де він приживається під яснами 4-6 місяців. Після остеоінтеграції ясна надрізають і на штифт накручують абатмент.
Види зубних імплантів залежно від матеріалу
Система для імплантації складається з таких частин:
- Імплант – гвинт із титану, який вживлюється у щелепу для заміни кореня зуба. Використання титану – це гарантія гарного приживання, міцності, відсутності алергії. Згодом на імплант встановлюють інші елементи ортопедичної конструкції. Процес приживлення триває 4-6 місяців. Разом з імплантом можуть встановлювати формувач ясен або тимчасовий абатмент та тимчасову коронку.
- Формувач ясен – це металевий перехідник, який вкручується до імпланту після його приживлення. Він використовується тимчасово для формування лунки в яснах перед установкою ортопедичної конструкції.
- Абатмент – це важлива частина імплант-системи, яка з’єднує імплант та штучну коронку. Абатмент роблять із титану для імплантів, які замінять жувальні зуби, та з цирконію для передніх одиниць, щоб метал не просвічував через коронку. Тимчасовий абатмент використовується до 6 місяців, постійний – весь період, доки функціонуватиме зуб.
- Коронка на імпланті – це штучна коронкова частина, завдяки якій можна відновити зубний ряд без спилювання сусідніх зубів. Коронки для зубів у зоні посмішки можна вибрати із цирконію, кераміки, для жувальних зубів обговорюється також варіант коронок з металокераміки.
Треба розуміти, що титан, цирконій, кераміка – дорогі матеріали, вартість імплантів буде чималенькою. Однак такі імпланти найбільше схожі на природні зуби й із гарантією понад 99% не викличуть негативних реакцій на кшталт алергії, відторгнення.
Типи зубних імплантів за методом фіксації
Фіксація в кістці – найбільш довговічна й надійна, тому, якщо немає протипоказань, імплант швидше за все вживлятимуть у кістку. Інші варіанти імплантів – обхідні шляхи вирішення проблеми, коли кістка тонка, виражена атрофія, остеопороз або інші захворювання кісткової тканини.
Види імплантів за способом кріплення:
- Внутрішньокісткові – найбільш поширені, їх ще називають кореневі. За формою вони бувають циліндричні та конічні, різьблення забезпечує хорошу фіксацію в кістці. Для посилення стабільності імпланту різьблення буває подвійним, квадратним.
- Субперіостальні – для пацієнтів з атрофією кісткової тканини. Вони мають форму пластини, фіксуються між окістям і кісткою, якщо в пацієнта недостатньо кісткової маси.
- Особливі види імплантів. Виличні мають велику довжину і дають змогу закріпити зуб для верхньої щелепи до вилиць. Внутрішньослизові, позакісткові, мініімпланти виконують роль додаткової опори для знімних протезів, застосовуються в разі патології піднебіння, кісткової тканини.
Які імпланти краще вибрати?
Найкращий імплант можна вибрати, спираючись на досвід і рекомендації стоматолога-імплантолога. На вибір впливає багато факторів:
- Стан кісткової тканини. За наявності атрофії, патології кісток або проводять підготовку у вигляді аугментації, синус-ліфтингу, або використовують імпланти особливої конструкції – пластинчасті, виличні, системи All-On-4.
- Кількість відсутніх зубів. Пацієнту ставлять окремі коронки на імплантах, міст або замінюють зуби по всій щелепі. Повне протезування на 4 або 6 імплантах виходить за ціною набагато вигіднішим, ніж відновлення кожного зуба на окремому імпланті.
- Фінансові побажання клієнта: від виробника системи імплантації залежить ціна, якість, довговічність зубів на імплантах.
Спосіб імплантації та модель імпланту радить лікар, оскільки питання гарантії під час відновлення зубів безпосередньо пов’язане з анатомічними особливостями щелеп пацієнта й рівнем здоров’я.
Вибір виробника імпланта – завжди спільне рішення стоматолога і пацієнта. Щоб полегшити вибір імпланта, лікар розповідає, які зубні протези використовуються в Україні, чим відрізняються імпланти різних виробників, які з них кращі та дешевші.
Переваги імплантації в клініці “Євродентал”
Під час протезування зубів важливо потрапити до хорошого фахівця, звернутися до надійної клініки. У Києві з питань імплантації рекомендуємо звернутися до “Євродентал”, тому що в нас:
- Досвідчені імплантологи зі стажем роботи від 10 років.
- Надійні системи для імплантації, великий діапазон вибору імплантів за ціною.
- Індивідуальний підхід до підбору імплантів і відновлення зубів.
- Ретельна діагностика й підготовка до імплантації, що підвищують приживаність імплантів, запобігають ускладненням.
- Гарантії під час проведення імплантації.
- Супровід пацієнта після завершення протезування на імплантах.
Після операції лікар пояснює, як доглядати зубні протези в домашніх умовах, як часто робити професійне чищення, приходити на огляд. Контроль за станом імплантів і тканин навколо них – обов’язкова умова для довічного функціонування штучного зуба.
Якщо ви бажаєте поставити імпланти для відновлення зубів, запишіться на консультацію до клініки “Євродентал”. Після огляду в лікаря та спілкування з досвідченим імплантологом у вас не залишиться сумнівів і питань.
- Лазерне відбілювання зубів у Києві 19.05.2023
- Гіперестезія зубів 19.05.2023
- Видалення зубного каменю у Києві 19.05.2023