Видалення нерва зуба у Києві

Скажімо прямо, видалення нерва зуба – не найприємніша процедура. Проте сильний біль змушує вирушити по допомогу до стоматолога. І недаремно, сучасні методи лікування, найновіший інструментарій і покликані на допомогу технології 21 століття творять чудеса, зводячи до мінімуму болючість операції.
Пацієнт захищений від травми м’яких навколозубних тканин, йому не загрожують ускладнення. Тепер очистити і запломбувати зубні канали після віддаленого нерва стало набагато простіше.
Як відбувається видалення нерва зуба?
Видалення нерва зуба – це стоматологічна операція, при якій видаляється пульпа, що містить нерв, що живить патологічний зуб.
Насамперед, зауважимо, що вся процедура проходить при місцевому знеболюванні. Нові препарати для анестезії не викликають звикання, легко виводяться, не залишаючи почуття тупого головного болю.
Глибоко в минуле пішов миш’як, який панував у минулому столітті, який активно використовували при видаленні нерва із зуба.
Депульпацію, так називають медики, цей не простий вид стоматологічної маніпуляції, проводять у кількох варіантах:
- Вітальний метод. Хворий зуб розкривають та видаляють нерв. Потім ретельно прочищають канали, щоб у них залишилися шматочки пульпи. Закінчуючи процедуру порятунку зуба, дантист закриває порожнину коронкою, тимчасовою чи постійною. Вибір залежить від різних причин: стан хворого, бажання переконатися, що все зроблено правильно (зубні канали не відрізняються рівністю та гладкістю). Тимчасову пломбу за кілька днів прибирають і ставлять постійну, якщо пацієнт не відчуває дискомфорту. Вся процедура видалення нерва в зубі проводиться в один день
- Девітальний метод. Цей підхід у лікуванні хворого нерва вимагатиме терпіння та витримки, оскільки може зайняти кілька днів. У перше відвідування розкривають хворий зуб і накладають на нерв препарати, мета яких – розправитися з осередком захворювання. Ходити з ліками доведеться кілька днів, тому встановлюють тимчасову пломбу. Лікар призначає термін нової зустрічі. У цей прийом знову розкриють хворий зуб, видалять позбавлений ознак життя нерв, добре прочистять канали і поставлять постійну пломбу.
Найбільш складно проводити видалення нерва переднього зуба. Зумовлено це тим, що в нього тонша емаль, що в свою чергу вимагає від стоматолога високих професійних навичок, уваги та скрупульозності – адже різці несуть на собі й естетичне навантаження.
Безпосередньо після лікування травмований зуб може віддавати ниючим болем. Це норма. Якщо хворобливі відчуття протримаються більше трьох днів, значить зуб сигналізує про неполадки і потрібно скоріше вирушати до лікаря.
Зайнявся нерв у молочному зубі – що робити?
Молочні зубки теж містять нерви, і вони можуть запалюватися за наявності глибокого карієсу, запалення м’яких тканин або травми при руйнуванні зубика. Хоча відбувається це дуже рідко (перші зубки швидко змінюються корінними).
Якщо малюк плаче при їді, відмовляється їсти, погано спить ночами – варто звернути увагу на стан зубів і записатися на прийом до дитячого стоматолога.
Провівши ретельний огляд ротової порожнини дитини, дантист винесе свій вердикт та запропонує схему видалення нерва молочного зуба. Оскільки малюки – народ неспокійний, і їм дуже складно спокійно сидіти у кріслі кілька годин, процедуру рекомендують проводити під наркозом.
У ході операції:
- розкривають хворий зубик;
- видаляють нерв;
- прочищають канали;
- встановлюють пломбу.
Але раніше спеціаліст стоматології на Оболоні «Eurodental» обговорить можливі варіанти з батьками дитини. Тільки отримавши їхню згоду лікар приступить до роботи. Діятиме обережно, пам’ятаючи, що під молочним знаходяться зародки основних зубів, а їх не можна пошкодити.
Чому нерв запалюється?
У хвороби є кілька факторів, що провокують. Пульпіт може дати себе знати, якщо вчасно не був вилікований карієс, і бактерії проникли вглиб зуба. Тут вони активно розмножуються, тихенько поїдаючи зуб, внутрішні та оточуючі його тканини.
При запальних процесах у яснах відкривається приясенна частина зубів. Під дією небезпечних мікроорганізмів руйнується кісткова тканина, мікроби захоплюють порожнину та добираються до нерва. Останній сигналізує болем.
Нерв може запалитися через перенесену травму, коли стався відкол частини зуба. Бактерії не проминуть такої можливості скористатися.
Трапляються і професійні помилки, які провокують запалення нерва у зубі. Це насамперед погано пролікований карієс. Бактерії під пломбою продовжують свою руйнівну дію.
Вкрай рідко, але трапляється, що дантист, готуючи зуб під коронку, після обтачки погано його охолоджує. Це може спричинити опік зубного нерва.
Видалення нерва зуба – ціна в Києві
З цінами на послуги з видалення нерва зуба можна ознайомитись на офіційному сайті клініки Євродентал у розділі «Ціни».
У вартість входять всі види робіт та вартість знеболювальних препаратів.
Ціни фіксовані. Лікар на консультації пропонує ознайомитися з прайсом та вибрати найбільш підходящий варіант лікування.
- Іригатори – подаруйте зубам душ 20.05.2023
- ІМПЛАНТАЦІЯ: ЦІКАВІ ФАКТИ 20.05.2023
- Види коронок: що таке коронка на зуб і як їх ставлять 02.04.2025