Як ставлять коронки, якщо немає зубів?

Коронка на відсутній зуб встановлюється у випадках, коли різець не можна вилікувати за допомогою менш інвазивних методик. Стоматологічна клініка Eurodental – місце, де вам повернуть вашу усмішку максимально швидко, за адекватну вартість. У нашому штаті працюють висококласні стоматологи, які комплексно підходять до вирішення кожної проблеми.
Вартість коронки на відсутній зуб
Коронка дозволяє відновити втрачений чи зберегти частково зруйнований зуб. Цей виріб також дозволяє приховати естетичні недоліки. По суті – це незнімна ортопедична конструкція, яка фіксується на ковпачок, імплантат або сам зуб. Зовні вироби практично нічим не відрізняються від натурального зуба. Вони повністю повторюють його колір та форму, а також виконують усі функції. За відсутності кількох зубів використовується спеціальна конструкція, у якій коронки з’єднані одне ціле. До основних показників до виконання процедури входять:
- суттєве руйнування коронкової частини різця;
- патологічна стирання різців;
- наявність стоматологічних дефектів.
Встановити коронки можна на будь-який різець. Матеріал виготовлення може бути різним. При його підборі необхідно обов’язково враховувати відділ, для якого призначається протез: передній або жувальний. На передні (фронтальні) зуби краще встановлювати вироби з діоксиду цирконію або цільної кераміки. Дані матеріали відрізняються високими естетичними властивостями, тому вони будуть чудовим варіантом. Конструкції для жувальної групи зубів насамперед мають бути міцними. Ефективним рішенням у разі буде цирконій чи металлокерамика. Ціна установки залежить від використовуваного в роботі матеріалу, кількості відсутніх зубів та спектру робіт стоматолога. Установка коронок не проводиться при пародонтиті і у випадку, якщо здорові зуби мають недостатню висоту. Перед процедурою обов’язково потрібно вилікувати карієс, пульпіт або інші захворювання. Для забезпечення міцного кріплення виробів проводиться їх обточування та зняття емалі.
Види коронок
У стоматології використовують кілька видів зубних коронок, що відрізняються за матеріалом виготовлення:
- Металеві. Це найпоширеніший вид, що у сфері стоматології став використовуватися першим. Конструкції відрізняються міцністю та довговічністю. Термін служби може сягати до 15 років. До переваг також належить доступна ціна. Металеві коронки можуть виготовлятися зі сплавів дорогих і дорогих металів. Основний недолік виробів полягає в їхньому зовнішньому вигляді. Металеві коронки не схожі на натуральний зуб.
- Металокерамічні. Конструкції відрізняються невисокою ціною та тривалим терміном служби. Самі вироби складаються з металевої основи та керамічного покриття. Розрізняють два види металокерамічних коронок: зі сплавів дорогоцінних металів та недорогоцінних металів. Кожен із цих видів має свої переваги та недоліки, тому при їх доборі потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем.
- Безметалеві. Це найдорожчий варіант, що має високі естетичні якості. Конструкції не мають недоліків, які притаманні коронкам із металевою основою. До групи безметалевих коронок входять вироби з таких матеріалів, як: діоксид цирконію, оксид алюмінію та пресована кераміка.
Підбір коронок повинен здійснювати фахівець, враховуючи при цьому індивідуальні особливості пацієнта та фінансові можливості.
Як ставлять коронку, якщо немає зуба?
Відновлювати відсутні зуби вкрай важливо, таким чином, ви зможете зберегти жувальну функцію та естетичну посмішку. За відсутності одного зуба встановити коронку можна з допомогою імпланта. Він вживлюється в кісткову тканину та виконує роль кореня зуба. Після загоєння імплант повинен прижитися, для цього потрібно близько 5 місяців. На встановлені імплантати можна ставити коронки з усіх перелічених вище матеріалів. На відміну від керамічних, безметалові вироби позитивно впливають на здоров’я ясен і стан ротової порожнини в цілому. До того ж, такі конструкції не викликають алергічних реакцій та забезпечують кращу та швидку адаптацію. Ще одна перевага встановлення безметалевих конструкцій – тривалий термін служби. Процес встановлення коронок здійснюється методом гвинтової фіксації. Ця технологія передбачає прикручування коронки на імплантат за допомогою спеціального гвинта. Варто зазначити, що такий варіант унеможливлює використання цементу, що дуже важливо для збереження жувальних функцій.
- Скільки коштує вставна щелепа? 19.05.2023
- Технології та обладнання клініки Євродентал 20.05.2023
- Що лікує гнатолог? 17.01.2025